Nasz zespół - JGBS - Manufaktura przedsiębiorczości

Nasz zespół

Dynamika i doświadczenie

Nasz zespół

Jesteśmy młodym, doświadczonym i dynamicznie działającym Zespołem profesjonalistów. Wiele lat pracy w strukturach Zarządów spółek, obszarze finansów i w środowisku międzynarodowym daje nam wiedzę, możliwości i kompetencje w szerokim doradztwie dla wielu podmiotów gospodarczych i przedsiębiorców.

Joanna Gosiewska – Giralt
CEO

Tworzy rozwiązania dla biznesu, w szczególności strategie rozwoju firm. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy na różnych szczeblach struktur polskich i zagranicznych grup kapitałowych. Od wielu lat zajmuje kluczowe stanowiska w zarządach spółek w różnych krajach, ciągle wzbogacając swoją wiedzę o nowe rynki i wyzwania, z którymi muszą mierzyć się firmy. Nieobce są jej umiejętności prowadzenia start-upów oraz tworzenia struktur organizacji od podstaw. Potrafi wskazać ryzyka biznesowe i skutecznie je zabezpieczyć. Całościowe spojrzenie na organizacje daje jej zdolność wskazania rozwiązań kompleksowych, połączonych w łańcuch, poczynając od: zarządzania, finansów, marketingu, logistyki czy IT.

Jako CFO grupy stworzyła i kontrolowała obszary Finansów oraz księgowości podmiotów w Polsce, Brazylii, Chinach, Hong Kongu, a także w Rosji. Tworzyła krótko i długoterminowe plany budżetowe, nadzorowała procesy kontroli kosztów, zarządzała procesami logistycznymi w imporcie oraz eksporcie międzykontynentalnym. Współpracowała z wieloma bankami na świecie, tworząc modele finansowania podmiotów w grupie. Jest osobą, która ma wyjątkowe umiejętności komunikacji interpersonalnej, a pasja w działaniu, wysokie kompetencje, profesjonalizm, zaangażowanie oraz wysokie standardy etyczne to jej cechy szczególne nie tylko w biznesie.

Absolwentka SGH, z tytułem licencjackim na kierunku Finanse Międzynarodowe oraz tytułem magistra na kierunku Zarządzanie i Marketing. Od 2006 roku posiada licencję Ministerstwa Finansów na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Ekspert rynku brazylijskiego. Udzieliła między innymi wywiadu dla dziennika Rzeczpospolita do artykułu „Brazylia - interesujący rynek dla polskich firm”. Założyciel i Prezes Zarządu „Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca”. Świetnie zarządza swoim czasem - miedzy biznesem, pracą charytatywną a byciem mamą bliźniąt. Lubi podróże, taniec, architekturę oraz sztukę.

Juan Giralt Silva
Partner

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży FMCG (produkty szybkozbywalne) oraz branży retail i przemyśle. Pracował dla Jeronimo Mar­tins Group ponad 17 lat, na kilku stanowiskach w sektorze handlu detalicznego i przemysłu, w tym jako CEO w jednej ze spółek w grupie. Otworzył firmę handlową w Brazylii, gdzie mieszkał, po czym sprzedał biznes do grupy kapitałowej z Hong Kongu, na której czele również stanął jako CEO. Nabył doświadczenie w pracy w kulturze azjatyckiej poprzez zarządzanie m.in. ponad 70-osobową firmą w Chinach. Przez kilka miesięcy pełnił funkcje wiceprezesa do spraw sprzedaży w Grupie Dixy w Rosji.

Od ponad 25 lat jest wspólnikiem w firmie rodzin­nej Panegara w Portugali. W 2015 r. otworzył Panegara Sp z. o.o. w Polsce, gdzie pełni obec­nie stanowisko CEO. Współzałożyciel Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca oraz partner w JG Business Support Sp. z o.o.

Absolwent uczelni Chapman University w Orange w Kalifornii w USA. Posługuje się biegle 4 językami: portugalskim, angielskim, hiszpańskim i francuskim.

Prywatnie mąż i ojciec 4 dzieci. W wolnych chwilach podróżuje, uprawia sport i czyta książki.

Anna Adamska
Spec. ds. finansów i administracji

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi administracyjnej i księgowej.

Współpracowała z takimi firmami, jak „TT – THERMO KING” Sp. z o.o., Kob-Crane Montaże Sp. z o.o. i Jeremy Sp. z o.o.
Pasjonatka literatury i języka rosyjskiego.

Oprócz biegłej znajomości języka rosyjskiego posługuje się również językiem angielskim.

Brian Allan
Social Media & Marketing Manager

Specjalista ds. tworzenia efektywnych strategii marketingowych oraz Social Media. Ukończył szkołę Auchmuty High School w Wielkiej Brytanii. Od ponad 10 lat zajmuje się komunikacją medialną w szerokim, wszechstronnym rozumieniu. Swoje doświadczenie zdobywał pracując dla wielu dużych podmiotów w kraju i za granicą. Od dłuższego czasu związany z firmą Empire Events.

Brian podkreśla, że Polska jest jego drugą ojczyzną. Prywatnie ojciec trójki dzieci. Oprócz pracy zawodowej, zajmuje się także śpiewaniem, pisaniem tekstów piosenek oraz gra na gitarze.

Julia Umańska
International Trade Manager

Wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania, marketingu i handlu międzynarodowego zdobywała współpracując z instytucjami i spółkami z różnych branż z Europy Wschodniej i Zachodniej oraz zarządzając własną organizacją pozarządową.

Pracowała dla spółek chińskich, austriackich, hinduskich, szwedzkich, ukraińskich, rosyjskich i białoruskich. Posiada bogate doświadczenie w rozwijaniu handlu międzynarodowego, pozyskiwaniu nowych klientów biznesowych oraz ekspansji na rynki zagraniczne, opracowaniu strategii rozwoju spółek na rynkach zagranicznych, analizowaniu i kompleksowym badaniu rynków zagranicznych, a także w nawiązywaniu i rozwijaniu współpracy z sieciami handlowymi za granicą, negocjowaniu warunków kontraktów międzynarodowych, zorganizowaniu uczestnictwa przedsiębiorstw na targach międzynarodowych i zarządzaniu projektami.

Absolwentka Uniwersytetu Europejskiego w Kijowie (IAU), gdzie uzyskała tytuł magistra na kierunku management of the foreign economic activity oraz tytuł magistra na Uniwerytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w zakresie marketingu w handlu i usługach. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe w zakresie dyplomacji i stosunków międzynarodowych w Collegium Civitas (działającym pod patronatem 5 instytutów PAN) oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie biznesu na rynkach wschodzących: Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Interesuje się handlem zagranicznym, międzynarodowymi stosunkami gospodarczymi, międzynarodowym prawem handlowym i polityką (finalizuje rozprawę doktorską w zakresie nauk o polityce na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).

Katarzyna Czernik
Office Manager

Doświadczenie zdobyła pracując jako specjalista ds. obsługi klienta oraz asystentka ds. administracyjnych w spółkach konsultingowych z sektora finansów, inwestycji oraz nieruchomości.

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie studiowała Badania marketingowe i społeczne, a także Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, na którym ukończyła Socjologię gospodarki.

Posługuje się językiem rosyjskim, ukraińskim i angielskim.

 

Nasi współpracownicy

Izabela Kukiz
Business Partner

Z wykształcenia finansistka, ukończyła studia z zakresu bankowości i doradztwa finansowego. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w sprzedaży B2B oraz obsłudze klienta biznesowego. Od 20 lat zajmuje się budowaniem skutecznych zespołów sprzedażowych. W ostatnim czasie jej specjalizacją są ubezpieczenia oraz wdrażanie kompleksowych rozwiązań zabezpieczenia sukcesyjnego firm i wspólników oraz ich rodzin.

W wolnych chwilach podróżuje, uprawia jogę oraz medytację.

Iwona Szybka
Business Partner

Założycielka Business Consulting (search & selection), butikowej firmy doradztwa personalnego obecnej na polskim rynku od 1999 r., pełniąca funkcję Dyrektor Zarządzającej / Senior Executive Search Consultant / Coach’a. Specjalizacją firmy są usługi rekrutacji (executive search/ head-hunting) średniej i wyższej kadry managerskiej oraz wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Odbiorcami usług są w szczególności:

  • firmy zagraniczne wchodzące na polski rynek (market entry) – rekrutacja kluczowych osób odpowiedzialnych za wejście z sukcesem na rynek w Polsce i dalszy rozwój firmy oraz sprzedaż w Polsce
  • firm polskich planujących ekspansję na rynki zagraniczne (foreign expansion) – rekrutacja osób reprezentujących firmę polską/ odpowiedzialnych za rozwój biznesu/ sprzedaż
  • firmy polskie z istniejącą już strukturą w Polsce, planujące swój dalszy wzrost – rekrutacja managerów i ekspertów do nowo powstających działów firmy / na miejsce awansowanych osób w strukturach
  • firmy zagraniczne z istniejącą już strukturą w Polsce, planujące swój dalszy wzrost / zastąpstwo expatriatów lokalnymi managerami

Od 2010 roku firma Iwony jest wyłącznym reprezentantem w Polsce Cornerstone International Group z siedzibą w Atlancie i Szanghaju, międzynarodowej organizacji skupiającej niezależne firmy executive search, obecnej w 40-stu krajach na sześciu kontynentach, zaliczanej przez Forbs’a do America’s Top Executive Recruiting Firms 2017. Uczestniczka corocznych konferencji w obszarze HR, executive search, executive coaching (2006-2017): Szanghaj, Madryt, New Delhi, San Diego, Kopenhaga, Wiedeń, Montreal, Ateny, Pekin, Warszawa, Atlanta, Genewa, Bukareszt, Rzym, Lima, Jerozolima.

Od 2002 roku nieprzerwanie Iwona pełni rolę lokalnego Partnera Extendy – Agencji Promocji Regionu Andaluzji (Hiszpania), organizacji non-profit, współfinasowanej przez Rząd Autonomiczny Andaluzji (Junta de Andalucia), wyspecjalizowanej w zakresie wspierania małych i średnich firm andaluzyjskich na całym świecie, w tym w Polsce w zakresie wprowadzania produktów i usług na rynki lokalne, m.in.: organizacji misji handlowych, udziału w tragach branżowych, przeprowadzania badań sektorowych.

Iwona płynnie posługuje się językiem angielskim i hiszpańskim. Posiada dyplom Instytutu Psychologii Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu (2000-2002). Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu tematyki HR. W 2012 uzyskała dyplom MBA z Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Akademii L. Koźmińskiego, a w 2016 ukończyła akredytowany kurs w Norman Benett Academy uzyskując licencję Practitioner Business Coach, obecnie w trakcie indywidualnej akredytacji EMCC (European Mentoring and Coaching Council).

Pasją Iwony jest zdrowy styl życia, jest wegetarianką od 1990 r., propagatorką idei odżywiania się wg. św. Hildegardy z Bingen, swoje zainteresowania poparła wykształceniem kierunkowym w zakresie poradnictwa żywieniowego (studia magisterskie i podyplomowe), zapalona żeglarka z uprawnieniami patentowymi, ma na swoim koncie ponad 1000 mil morskich i setki na śródlądziu, zamiłowana podróżniczka: od 11 000 km w interiorze Australii po Amazonię, Huayna i Machu Picchu w Peru.

Katarzyna Richter
Business Partner

Psycholog międzykulturowy i założycielka Deal with Culture, w ramach której doradza w komunikacji międzykulturowej. Wspiera osoby i firmy pragnące odnieść sukces na arenie międzynarodowej w zakresie lepszego rozumienia różnic międzykulturowych. Tłumaczy różnice w mentalności osób z różnych części świata oraz pomaga wypracować strategię adaptacyjną. Wspiera firmy w budowaniu zespołów międzynarodowych, pomagając im znaleźć pracowników. Spędziła ponad 10 lat pracując w krajach Zatoki Perskiej, współpracowała z 100 narodowościami i odwiedziła blisko 100 krajów, przeprowadziła blisko 100 kampanii rekrutacyjnych w ponad 20 krajach świata.

Prowadzi dział komunikacji międzykulturowej w Business& Prestige oraz wykłada na uczelniach wyższych.

Przeprowadziła 2 edycje autorskiego programu mentorskiego, Przekrocz Granice, który udostępnia wiedzę międzynarodowych praktyków biznesu dla przedsiębiorców chcących rozwijać się na arenie międzynarodowej

Agata Jakóbczak
Business Partner

Ekspertka ds. wystąpień publicznych i medialnych. Agentka znanych dziennikarzy - współwłaścicielka Agencji Artystycznej Face, reprezentującej osoby znane z mediów. Ma dwudziestoletnie doświadczenie w mediach i reklamie, połączone z doświadczeniem dziennikarskim.

Posiada wiedzę teoretyczną i praktyczna w dziedzinie wystąpień publicznych i medialnych. Prowadzi Akademię Face, organizując szkolenia medialne, prowadzone przez znanych dziennikarzy, a także wykłady i szkolenia z wystąpień publicznych dla firm i organizacji. Ekspertka ds. wystąpień publicznych Fundacji Business Boutique.