Kancelaria JGBS Biernat & Partners w mediach: mec. Anna Ślęzak-Gąsiorowska dla portalu PulsHR.pl "Nagły urlop bronią niezadowolonych pracowników? Są na to przepisy" - JGBS - Manufaktura przedsiębiorczości

Kancelaria JGBS Biernat & Partners w mediach: mec. Anna Ślęzak-Gąsiorowska dla portalu PulsHR.pl „Nagły urlop bronią niezadowolonych pracowników? Są na to przepisy”

27 września 2017 r. portal PulsHR.pl zamieścił komentarz mec. Anny Ślęzak-Gąsiorowskiej, radcy prawnego w JGBS Biernat & Partners w artykule: „Nagły urlop bronią niezadowolonych pracowników? Są na to przepisy„.

Pracodawca ma obowiązek udzielić pracownikowi zaległego urlopu wypoczynkowego do końca września następnego roku. Co jeśli podwładnych z niewykorzystanym urlopem nazbiera się kilkunastu czy kilkudziesięciu? Czy błędna „polityka” urlopów lub jej brak może sparaliżować pracę całej firmy albo działu?

(…)

– Jak wskazuje jednak przykład linii lotniczej Ryanair, warto zachęcać pracowników, aby wykorzystywali na bieżąco urlopy, gdyż może się okazać, że – w przypadku polskich pracowników – znaczna część z nich zostanie zobligowana do wykorzystania zaległych urlopów z końcem września, co może niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie firmy – podkreśla Anna Ślęzak-Gąsiorowska, radca prawny z JGBS Biernat & Partners.

(…)

Całość publikacji dostępna jest na portalu PulsHR.pl: http://www.pulshr.pl/prawo-pracy/nagly-urlop-bronia-niezadowolonych-pracownikow-sa-na-to-przepisy,47203.html